مقالات بخور و رطوبت ساز

راهنمای خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز+مزایا و معایب

راهنمای خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز+مزایا و معایب

راهنمای خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز+مزایا و معایب

در فصل زمستان آب و هوای خشک باعث خشکی پوست،حساسیت های ریه و تحریک سینوس ها و…شوند.دستگاه بخور و رطوبت ساز کمک میکند تا رطوبت از دست رفته ی محیط دوباره ایجاد شده و خشکی سینوس ها برطرف شود.هوای داخل منزل در زمستان باید حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد باشد.خانه هایی که دستگاه بخور و رطوبت ساز ندارند در محیط مورد نظر رطوبت کافی ندارند.

عملکرد دستگاه‌ رطوبت ساز

دستگاه بخور و رطوبت ساز خوب و مناسب سوزش گلو را کاهش میدهد و خارش چشم و بینی را کم کرده و همچنین خشکی پوست را از بین میبرد.برای درمان سردرد های سینوسی و میگرن ها دستگاه بخور و رطوبت ساز بسیار مناسب است.بعضی از افراد دچار خون ریزی بینی می شوند میتوانند به سادگی با استفاده کردن از دستگاه بخور و رطوبت ساز،میتوانید مانع از خشکی بینی و  خون ریزی آن شوید.

دستگاه بخور و رطوبت ساز یکی از دستگاه های بسیار مناسب برای جلوگیری از سرماخوردگی می باشد و به همین دلیل قرار دادن یک دستگاه بخور در داخل اتاق کودک و نوزاد بسیار عالی بوده و باعث میشود تنفس هوا به راحتی انجام شود.

دستگاه های بخار و رطوبت ساز علاوه بر منزل در اتومبیل نیز قابل استفاده می باشند.

کارکرد دستگاه بخور و رطوبت ساز

از دستگاه بخور و رطوبت ساز برای افزایش رطوبت هوا استفاده میشود.شما میتوانید با استفاده از دستگاه رطوبت ساز محیط را مرطوب نموده و به افرادی که دچار مشکلات تنفسی و یا پوست خشک هستند کمک بسیاری میکند.از دستگاه بخور و رطوبت ساز میتوانید در منزل،محل کار و حتی ماشین نیز استفاده نمایید.

فواید و معایب دستگاه بخور و رطوبت ساز

این دستگاه برای بهبود مشکلات زیر مناسب می باشد:

  • پوست خشک
  • چشم های تحریک شده
  • خشکی گلو و مسیرهای هوایی
  • حساسیت و آلرژی
  • سرفه های مکرر
  • خون دماغ
  • سردردهای سینوسی
  • لب های ترک خورده

و برای پیشگیری از عوامل زیر بسیار مناسب است:

پیشگیری از آنفولانزا

دستگاه بخور و رطوبت ساز میتواند باعث جلوگیری از آنفولانزا شود.رطوبت ۴۰ درصد به بالا باعث می شود ذرات ویروس آنفولانزا غیر فعال شود.

کاهش سرفه

هوای خشک باعث سرفه های خشک و بی فایده می شود.افزایش رطوبت هوا میتواند باعث کاهش سرفه ها شده و فرد بتواند ترشحات را برطرف کند.

کاهش خر و پف

گرم ومرطوب بودن هوا باعث می شود مجاری تنفسی شما خشک نباشد و به همین دلیل تنفس برای شما آسان خواهد بود.

حفظ رطوبت پوست و مو

افراد زیادی در فواصل سرد سال دچار خشکی پوست و مو و لب می شوند.سیستم های گرمایشی مختلف باعث خشک شدن هوا می شوند که شما میتوانید با استفاده از  دستگاه بخورو رطوبت ساز محیط مورد نظر خود را مرطوب نمایید.

کاهش نشانه های آسم و آلرژی

برای کاهش علائم آسم و آلرژی استفاده کردن از دستگاه بخور و رطوبت ساز بسیار مناسب می باشد.برخی از افراد سینوس یا راه های هوایی شان خشک بوده بیشتر از بقیه افراد میتوانند دچار آلرژی شوند و دستگاه بخور و رطوبت ساز با مرطوب کردن هوا میتواند مانع از این اتفاق شود.

برخی از معایب دستگاه بخور و رطوبت ساز عبارتند از:

افراد باید از نزدیک شدن بیش از حد به دستگاه بخور جلوگیری نمایند.دستگاه بخور و رطوبت ساز باتوجه به اینکه آب را به ماده ی تبخیر شده ی قابل استشمام تبدیل می کند،به همین دلیل توجه داشته باشید که دستگاه بخور و رطوبت ساز شما دارای فیلتر باشد.و همچنین رطوبت زیاد نیز باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری در بدن افراد می شود و باید توجه داشته باشید رطوبت بیش از حد و اندازه ی مشخص بالا نرود.

خرید دستگاه بخارساز

دستگاه های بخور و رطوبت ساز در سایز ها و مدل های مختلفی موجود می باشند.شما میتوانید با توجه به نیاز های خودتون یک مدل از این دستگاه را خریداری و استفاده نمایید.استفاده کردن از دستگاه بخور و رطوبت ساز میتواند به شما کمک میکند هوای خود را مرطوب کرده و از بروز مشکلاتی مانند خون ریزی بینی و سرماخوردگی و…جلوگیری نمایید.

راهنمای خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز+مزایا و معایب

نتیجه گیری:

دستگاه بخور و رطوبت ساز در انواع مختلفی موجود و آماده ی ارائه هستند که شما میتوانید یک نوع از آنها را خریداری نمایید و با استفاده از این دستگاه محیط خود را مرطوب کنید و با انجام این عمل از بسیاری از مشکلات جلوگیری نمایید.