مقالات تست قند خون

راهنمای انتخاب و خرید دستگاه تست قند خون

راهنمای انتخاب و خرید دستگاه تست قند خون

گلوکزهای موجود در خون،قند خون شمارده میشوند.اگر تعداد گلوکزهای موجود در خون از اندازه و تعداد خود بالاتر رود باعث بروز خطر و مشکلاتی برای سلامتی خواهد شد.قند خون بر روی اندام هایی مانند کلیه و قلب بسیار تاثیر گذاشته و خرابی های بسیاری به بار می آورند.

سکته ی قلبی،سکته ی مغزی،نارسایی کلیه ها،بیماری های پوستی،آب مروارید و…از جمله بیماری های خطرناکی می باشد که با بالا رفتن قند خون به وجود می آیند.

راهنمای انتخاب و خرید دستگاه تست قند خون

ضرورت قند خون در منازل

قند خون بالا بر اندام ها و قسمت های مهم بدن تاثیرات مخرب بسیاری میگذارد.عواملی مانند ورزش کردن،مصرف کردن عادی مواد قندی بر کنترل و جلوگیری از بروز بیماری های قند خون جلوگیری می نماید.اما انجام آزمایش های قند خون و کنترل قند خون از مهم ترین عوامل در پیشگیری از مبتلا شدن به قند خون بالا می باشد.خرید دستگاه تست قند خون  یکی از خرید های بسیار ضروری برای منازل می باشد. با استفاده کردن از دستگاه تست قند خون نیازی به مراجعه به پزشک نداشته و برای تست قندخون خود لازم نیست آزمایش هایی را با اتلاف وقت و هزینه انجام دهید.

این دستگاه قیمت کمتری به نسبت آزمایش داشته و شما به سادگی و در هر ساعت از شبانه روز می توانید به آن دسترسی داشته باشید.با خرید و نگهئداری دستگاه تست قندخون در منزل میتوانید با صرف هزینه ای کمتر در هر ساعت از روز که نیاز به انجام تست قند خون داشتید این عمل را انجام دهید.بعضی از دستگاه های تست قند خون قابلیت ارسال نتیجه ی قند خون به سیستم های هوشمند را نیز دارند.و با این قابلیت ذخیره سازی و نگهداری نتایج متعددی از تست قند خون امکان پذیر می باشد.

عملکرد دقیق دستگاه تست قند خون

تست قند خون در دو نوبت در صورتی که ناشتا باشید بسیار درست و مناسب می باشد.اگر قند خون بالاتر از ۱۲۶ باشد به احتمال زیاد شما به یک یاز انواع دیابت مبتلا می باشید.عملکرد و نتیجه ی دستگاه تست خون دقیق می باشد.نتیجه ی تست قند خون به عواملی مانند نوع غذایی که فرد مصرف کرده نیز بسیار تاثیرگذار می باشد.

تست قند خون

راهنمای انتخاب و خرید دستگاه تست قند خون

بل از انتخاب و خرید دستگاه تست قند خون باید به عوامل و نکات مهمی توجه نمایید.

  • خون گیری از سایر نقاط بدن

مناسب ترین جا برای خون گیر یجهت انجام تست قند خون نوک انگشتان می باشد.اما در صورت استفاده ی چند باره در طول روز نوک انگشتان قابلیت خون گیری مجدد را نخواهند داشت.به همین دلیل قابلیت خون گیری دستگاه از سایر نقاط بدن بسیار مهم می باشد.

  • دقت دستگاه

دستگاه تست قند خون باید میزان خطای بسیار کمی داشته باشد.و شما باید برای انجام این عمل در انتخاب و خریداری دستگاه مورد نظر دقت کافی را داشته باشید.

  • مانیتور دستگاه

برای مشاهده ی بهتر و دقیق تر نتیجه ی تست قند خون بزرگ تر بودن مانیتور دستگاه توصیه میشود.با بزرگ بودن مانیتور دستگاه شما نتیجه ی تست قند خون را دقیق تر مشاهده خواهید کرد.

سرعت اندازه گیری قند خون

سرعت انجام تست قند خون نیز بسیار مهم می باشد.اما کیفیت اندازه گیری در این دستگاه بسیار مهم تر از سرعت عمل آن می باشد.

  • شدت درد و خون مورد نیاز

در صورت عدم استفاده ی مداوم و زیاد از این دستگاه باید توجه داشته باشید مقدار خون مورد نیاز برای انجام تست قند خون کم باشد.در دستگاه های معرفی شده شدت درد کم بوده و خون مورد نیاز برای انجام تست قند خون بسیار کم می باشد.

  • حافظه ی دستگاه 

استفاده ی مدام و پی در پی از دستگاه تست قند خون نیاز به حافظه ی زیاد دارد.

گارانتی دستگاه تست قند خون

بیشتر بودن گارانتی دستگاه تست قند خون مهم است و به میزان بیشتر بودن گارانتی دستگاه تست قندخون اعتماد نسبت به دستگاه مورد نظر نیز بیشتر می باشد.

قیمت دستگاه تست قند خون

دستگاه تست قند خون در مدل ها و انواع مختلفی موجود بوده و با توجه به ویژگی های آن قیمت دستگاه قند خون متفاوت می باشد.شما می توانید برای خرید دستگاه تست خون نیاز های خود را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.

راهنمای انتخاب و خرید

نتیجه گیری:

با توجه به اینکه خرید دستگاه تست قند خون یکی ز نیازهای مهم برای سلامتی افراد می باشد،شما میتوایند با بررسی قیمت دستگاه تست قند خون و نیازهای دیگر خود یکی از دستگاه های تست قند خون را خریداری نموده و از آن استفاده نمایید.