مقالات ماساژور

راهنمای انتخاب دستگاه ماساژور و انواع آن

راهنمای انتخاب دستگاه ماساژور و انواع آن

راهنمای انتخاب دستگاه ماساژور و انواع آن

در روزهای طولانی پس از گذراندن ساعت کاری طولانی وقنی خسته و بدون انرژی به خانه برمیگردید و نیاز به رفع خستگی بدن خود دارید ماساژور خوب برای شما بسیار مناسب بوده و بسیاری از درد های عضلانی را کاهش داده و از لحاظ روحی برای شما آرامش به ارمغان خواهد آورد.دستگاه ماساژور یکی از ابزار های مهم در جهت آرامش روح و جسم افراد می باشد.

راهنمای انتخاب دستگاه ماساژور و انواع آن

انواع ماساژور

ماساژورها در انواع مختلفی موجود می باشند.که همچنین اندازه های مختلفی نیز داشته و از چوب و یا فلزی متحرک و ثابت ساخته شده اند.

ماساژورهای برقی

ماساژورهای برقی قسمت آسیب دیده را گرم کرده و به راحتی از این قسمت میگذرند.این ماساژورها با باتری های قابل تعویض و یا برق کار میکنند.این دستگاه ماساژورها به دلیل عدم دخیل بودن دست در ماساژ،بسیار پر طرفدار می باشند.ماساژور های برقی در سایز های متفاوتی موجود می باشند و سایز کوچک این ماساژور به دلیل قابل حمل بودن آن بسیار مورد توجه افراد می باشد.

انواع ماساژورهای برقی

ماساژورها با توجه به نیاز افراد و مدل خود ماساژورها در مدل های مختلفی طراحی و تولید شده اند.هرکدام از دستگاه های ماساژور میتواند باعث کم شدن درد های عضلانی و جسمانی شده و باعث آرامش روحی میشود.

ماساژور الکتریکی گرم کننده

عملکرد ماساژور الکتریکی گرم کننده مانند کمپرسور آب گرم می باشد.از این نوع ماساژور برای درمان کردن عضلاتی که آسیب دیده اند استفاده می شود.

ماساژور الکتریکی ویبره‌ای

ماساژور الکتریکی ویبره ای با ماساژور الکتریکی گرم کننده متفاوت بوده و عملکرد متفاوتی نیز دارد.این نوع ماساژور با لرزه و ویبره کار کرده و نقطه ی مثبت دستگاه ماساژور الکتریکی ویبره ای این است که گزینه های ارتعاشی متفاوتی داشته و بر اساس اندازه و میزان دردآن را انتخاب نمایید.

ماساژور مادون قرمز

ماساژور های مادون گرم در عمل شبیه به ماساژورهای الکتریکی گرم کننده عمل کرده با این تفاوت که گرمای به وجود امده از این ماساژور ها برگرفته از مادون قرمز و فنلوری مربوط به آن می باشد.مادون قرمز توانایی و قابلیت تولید گرما را داشته و میتواند به منطقه ها و نکاتی که آسیب وارد شده است نفوذ کند و در نهایت با این عمل گردش خون در بدن بهتر شده و همچنین برای از بین بردن سلولیت نیز بسیار کاربرد داشته و تاثیرگذار می باشد.

ماساژور تفنگی

راهنمای انتخاب دستگاه

این نوع ماساژور برای تسکین درد و بهبود درد بسیار مناسب می باشد.این ماساژورجزو بهترین ماساژور ها بوده و با سرعت بسیار درد های مزمن را درمان می نماید.این ماساژور ها با باتری کار کرده و بانتری آنها شارژ می شوند.این نوع دستگاه ماساژور دارای تنظیمات بسیاری بوده که با اتوجه به این ویژگی می توانید شدت ماساژ را تنظیم نمایید.چناچه به یک نوع ماساژ عمیق نیاز داشته باشید ماساژ تفنگی برای شما بهتر خواهد بود.

مدت زمان استفاده از ماساژور برقی

۱ تا ۲ دقیقه بر روی هر عضله مناسب ترین زمان برای ماساژور تفنگی می باشد.

صندلی ماساژور

برای از بین بردن درد های گردن صندلی ماساژور بسیار مناسب بوده و در بین دستگاه های ماساژ جزو ماساژورهای گران می باشد.با استفاده از این نوع ماساژور به سرعت و سادگی می توان با توجه به نقاط درد،سرعت و قدرت ماساژ را انتخاب نمایید.با دراز کشیدن بر روی صندلی های ماساژ نهایت آرامش و تسکین درد را احساس خواهید نمود.این دستگاه علاوه بر تسکین درد،استرس را کم کرده و باعث منعط بودن بیشتر بدن می شود.و همچنین افرادی که تصمیم بر وزن کم کردن دارند استفاده از صندلی ماساژ بر آن ها توصیه میشود.

ماساژور صورت

صورت به عنوان قسمت مهمی از بدن ما می باشد که ماساژ صورت در شادابی و جوان ماندن پوست صورت بسیار مهم و تاثیرگذر می باشد.با استفاده از ماساژ صورت شما میتوانید به سادگی از دست جوش های خود در امان باشید.ماساژ به بهبود جریان خون کمک بسیاری کرده و در نهایت موجب کلاژن سازی جدید می شود.استفاده از ماساژ بتعث میشود عضلات صورت شل و آرام شده و استرس از فرد دور شود.استفاده از ماساژ صورت اسکار و جای زخم را بهبود بخشیده و باعث کمرنگ ت رشدن جای زخم میشود.

ماساژور سر

ماساژ سر برای افرادی که  میگرن دارند بسیار مناسب است.ماساژور سر علاوه بر این قابلیت های  بیشتر دیگری نیز دارد.در هنگام داشتن استرس،استفاده از ماساژور سر بسیار تاثیرگذار خواهد بود.استفاده از ماساژور سر به شما کممک میکند از استرس ها دور شوید.بهتر شدن وضعیت گردش خون در سر به رویش بهتر موها نیز تاثیر میگذارد.همچین اگر شما دچار سر درد های مداوم میشوید،خرید و تهیه ی یک دستگاه ماساژ سر بسیار ضروری می باشد.

ماساژور پا

دستگاه ماساژ پا نیز جزو دستگاه های ماساژ بسیار پرطرفدار است.این دستگاه با تحریک کردن ماهیچه های پا باعث میشود گردش خون بهبود یابد.و در نهایت فرد آرامش بسیار زیادی را تجربه خواد کرد.از ماساژ پا می توان برای بهبود میخچه،تاول و درمان بیماران دیابتی استفاده یب بسیاری نمود.شب قبل از خواب بهترین زمان برای استفاده از این نوع ماساژور می باشد که در این صورت شما یک خوابی آرام نیز خواهید داشت.

ماساژور Tens

دستگاه های ماساژ Tens  به صورت مستقیم بر روی سیستم عصبی شما تاثیر میگذارد و به این صورت با ایجاد لرزش های های پی در پی بر روی عضو مورد نظر شما تاثیر گذاشته و باعث آرامش عضو مورد نظر شما می شود.این روش ر روی سیستم عصبی تاثیر بسیاری دارد ولی اگر در نقاط اشتباه قرار گیرد یا جریان برق زیاد باشد ممکن است باعث تحریک پوست یا باعث سوختگی شود.

 

نتیجه گیری:

با استفاده از دستگاه ماساژور می توانید به سادگی باعث بهبود دردهای بدن خود شوید و با استفاده از ماساژ در قسمت های مختلف بدن خود به آرامش برسید.