مقالات فشارسنج

نکات مهمی که قبل از خرید تب سنج باید در نظر گرفت

نکات مهمی که قبل از خرید تب سنج باید در نظر گرفت

نکات مهم قبل از خرید تب سنج

نکات مهمی که قبل از خرید تب سنج باید در نظر گرفت

مریضی و سرماخوردگی با بالا رفتن دمای بدن و تب در ارتباط است.کنترل کردن دمای بدن در این دوره بسیار مهم و قابل اهمیت می باشد.بالاتر رفتن درجه ی دمای بدن به بیشتر از ۴۰ درجه خطرناک بوده و خطر مبتلا به تشنج موجود دارد.بنابراین داشتن یک تب سنج در هر خانه و مخصوصا افرادی که کودک و خردسال دارند ضروری می باشد.دمای نرمال و طبیعی بدن حدود ۹۸.۶ درجه فارنهایت است.و دمای نرمال بین ۱ تا ۲ درجه فارنهایت می باشد.و دمای بدن در صبح کم تر بودهو در طول روز افزایش پیدا میکند.و در بعد از ظهر و نزدیک عصر به اوج دما میرسد.

افزایش درجه ی حرارت بدن به معنای تب میباشد که اکثرا در اثر عفونت به وجود می آید.البته دلایل دیگری به جز عفونت نیز میتواند منجر به بروز تب شود.آسان ترین راه شناسایی تب استفاده از تب سنج می باشد.

در بزرگسالان ۱۰۰.۴ درجه فارنهایت برای اندازه ی دمای بدن نشانه ی وجود تب می باشد.و پس از بالاتر رفتن درجه ی بدن به ۱۲۰ درجه ی فارنهایت مراجعه به پزشک بسیار ضروری می باشد.

تب سنج ها مناسب برای سن های مختلف

تب‌سنج برای نوزادان کمتر از ۳ سال

برای اندازه گیری تب بدن نوزاد بهتر است تب سنجی که به صورت مقعدی می باشد مناسب تر است.این روش برای کودکان زیر ۳ سال دقیق تر می باشد.البته به این صورت نیست که امکان اندازه گیری تب بدن توسط زیر بغل انجام نشود.اما اگر دمای بدن توسط اندازه گیری از زیر بغل بالاتر از ۹۹ درجه ی سانتی گراد باشد،بهتر است دمای بدن کودک را به وسیله ی تب سنج مقعدی نیز انجام دهید و به نتیجه ی دقیق تر برسید.

انواع تب سنج

تب سنج تماسی

تب سنج های تماسی معروف ترین و پر استفاده ترین تب سنج ها هستند که با استفاده کردن از سنسور های حرارتی الکتریکی،دمای بدن را اندازه گیری می نمایند.تب سنج تماسی از طریق دهان،پیشانی،مقعد و زیر بغل قابل استفاده و اندازه گیری دمای بدن است.و همچنین اندازه گیری دمای بدن کودکان زیر ۳ سال از طریق مقعد بهتر بوده و نتیجه ی دقیق تری به دست می آورد.

اندازه گیری دمای بدن از طریق زیر بغل کمترین دقت را دارد.بنابراین اندازه گیری دمای بدن و تب از طریق دهان برای بزرگسالان و کودکان بالای ۳ سال بهتر و دقیق تر می باشد.

تب سنج مادون قرمز یا غیر تماسی

استفاده از تب سنج های غیر تماسی برای رعایت بیشتر و بهتر بهداشت بسیار عالی می باشد.تب سنج غیر تماسی می تواند از راه دور و با فاصله باشد و بدون تماس با فرد تب بدن افراد را در عرض چند ثانیه مشخص مینماید.تب سنج مادون قرمز را بر روی پیشانی نیز میتوان استفاده کرد.به این صورت که با نگه داشتن تب سنج در فاصله ی ۲ تا ۳ سانتی متر از پیشانی و فشار دادن یک دکمه بر روی صفحه نشان داده میشود.تب سنج را به پیشانی دور و نزدیک نموده تا رنگ دور دایره قرمز شود.و پس از آن دکمه را رها نمایید در این صورت دمای بدن نشان داده خواهد شد.

تب سنج های دیجیتالی

از نمونه تب سنج های ارزان و راحت تب سنج های دیجیتالی هستند ککه دارای یک صفحه ی LCD جهت خواندن مقدار دما و یک دکمه برای شروع کار داشته و همچنین دارای یک زنگ هشدار می باشند.

شما نیازی به چک کردن ساعت ندارید.دستگاه پس از اندازه گیری با شنیدن اعلان به شما خبر میدهد و تب سنج های دیجیتالی با باتری کار میکنند.تب سنج های نوک تیز انعطاف بیشتری دارند و تب سنج نوک تیز بای اندازه گیری دمای بدن از طریق مقعد نیز بسیار مناسب می باشد.

تصمیم بگیرید که تب سنج با نوک ثابت یا تب سنج با نوک انعطاف پذیر می خواهید. به طور کلی، گزارش ها نشان می دهند تب سنج های نوک قابل انعطاف راحت ترند.

نکات مهم قبل از خرید تب سنج

نکات مهم قبل از خرید تب سنج

وزن و اندازه تب سنج

توجه به دقت اندازه گیری

توجه به بازه اندازه گیری دما

توجه به واحد اندازه گیری دما

تب سنج دیجیتال غیر تماسی

توجه به منبع تغذیه

قابلیت خاموشی خودکار

قیمت تب سنج

آلارم

قیمت تب سنج 

قیمت تب سنج ها با توجه به مدل و انواع مختلفی که دارند متفاوت می باشد و شما میتوانید با توجه به نیاز خود یک نوع از تب سنج را خریداری نمایید.

نتیجه گیری:

افراد به ویژه کسانی که دارای کودک و نوزاد هستند نیاز زیادی به داشتن تب سنج در منزل می باشند.که با داشتن تب سنج میتوان در هر ساعت از شبانه روز اگر احساس کردید دمای بدنتان بالا رفته از این ابزار برای اندازه گیری دمای بدن خود استفاده نمایید.